Haber

Denizde Yangın Harekatı

DENİZDE YANGIN HAREKETİ

Kemer’de devam eden orman yangınını söndürme çalışmalarına katılan helikopter ve uçaklar, alevlere kısa sürede müdahale edebilmek için kıyıya yakın bölgelerden denizden su aldı. Helikopterler, ilçe merkezindeki otel, halk plajı, kamp, ​​karavan ve mesire alanlarının yakınında kıyıdan 100 metre açıkta su doldurarak, periyodik olarak yaptıkları kısa uçuşların ardından yanan alanlara boşalttı. Uçaklar da daha açık bir şekilde su doldurarak söndürme çalışmalarında yer aldı.

Sahilde güneşlenen ve denizde yüzen insanlar, denizin üzerinde seyreden helikopterleri ve uçakları izledi. Alevlerin oluşturduğu duman bulutunu telaşlı bakışlarla takip edenler, helikopter ve uçakların denizdeki suları doldurmasını cep telefonlarıyla izledi. 125 HEKTE ETKİLİ

Ormanın Beydağları Milli Parkı alanı içinde olması ve orman içinde yol olmaması nedeniyle dün geceden bu yana su pompaları için oldukça zorlu ve engebeli olan bölgede ekiplerin yol yapmaya çalıştığı kaydedildi. Yangının etkili olduğu alanın 125 hektara ulaştığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu