Haber

Beyaz Saray’dan ‘Biden’ açıklaması: Sorunun tamamını duymadı

Beyaz Saray İrtibat Müdürü, ABD Başkanı Joe Biden’ın gazetecilerin İsrail’in Gazze’ye olası kara operasyonuna ilişkin sorularına verdiği yanıta ilişkin açıklama yaptı. Beyaz Saray, Biden’ın operasyonun ertelenmesine tepkisine ilişkin açıklamada, Başkan Biden’ın gürültü nedeniyle sorunun tamamını duyamadığı belirtildi.

‘HERHANGİ BİR KONUDA YORUM YAPMADI’

The Guardian’ın haberine göre Biden, Air Force One uçağının merdivenlerini çıkarken, bir gazeteci ona İsrail’in Gazze’deki kara operasyonunu daha fazla rehine serbest bırakılıncaya kadar ertelemesi gerekip gerekmediğini sordu. Biden bu soruya “Evet” yanıtını verdi. Beyaz Saray İrtibat Direktörü Ben LaBolt daha sonra “Başkan konunun tamamını duyamayacak kadar uzaktaydı” dedi.

LaBolt şöyle devam etti: “Soru şu şekildeydi: ‘Daha fazla rehinenin serbest bırakılmasını ister misiniz?’ “O (Biden) başka hiçbir şey hakkında yorum yapmıyordu.”

BIDEN: SALDIRININ BİR NEDENİ İSRAİL-SUUDİ’NİN NORMALLEŞMESİDİR

ABD Başkanı Biden, dün gece başkent Washington’da düzenlenen yardım etkinliğinde İsrail-Filistin çatışmalarına ilişkin konuştu. Biden, Hamas’ın saldırısının nedenlerinden birinin İsrail-Suudi Arabistan ilişkilerini normalleştirme çabaları olduğunu savundu.

The Wall Street Journal’a göre Biden, “Bu şekilde davranmalarının nedenlerinden biri… Hamas neden İsrail’e taşındı… Çünkü benim Suudilerle masaya oturacağımı (buluşacağımı) biliyorlardı.” Biden, “Bil bakalım ne oldu. Suudiler İsrail’i tanımak ve Ortadoğu’yu birleştirmek istiyordu.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu